Prestavba kultúrneho domu Družba
lukas,ildza,architekt,presov
1082
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-1082,bridge-core-3.0.1,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode_grid_1200,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.5,qode-theme-ver-28.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive

Prestavba kultúrneho domu Družba

Mesto Levice vyhlásilo k 22. júnu 2017 verejnú anonymnú jednokolovú architektonickú súťaž Návrh prestavby kultúrneho domu Družba v Leviciach, ktorej účelom je získať najlepší návrh architektonického riešenia budovy kultúrneho domu a súvisiacich exteriérových priestorov, ktorý prispeje ku rozvoju spoločenského života mesta na jeho hlavnom námestí.

 

Kultúrny dom Družba je bez pochýb jednou z najkvalitnejších modernistických stavieb v Leviciach. Výrazný, no zároveň umiernený solitérny objekt má vďaka svojmu výsadnému postaveniu v rámci Námestia hrdinov, ale aj svojej estetickej kvalite, velkorysým proporciám a funkčnej typológii potenciál stať sa ikonou hrdého a kultúrneho mesta.
Zbúraním, či iným výrazným narušením hmoty domu, by Levice prišli o hodnotnú stavbu, ktorú by bolo ťažké nahradiť lepšou.

 

TYP ZÁKAZKY
otvorená jednokolová súťaž (1.miesto)

MIESTO
Levice, Slovensko

KLIENT
Mesto Levice

SPOLUPRÁCA
Ing. arch. Ondrej Palenčar, Ing. Rastislav Ildža, Ing. arch. Matúš Ivanič

DÁTUM PROJEKTU
2017

VÝSLEDKY SÚŤAŽE
archinfo.sk