RD Kanaš
architekt, presov, ildza, architektura, navrh, interieru
1320
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-1320,bridge-core-3.2.0,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode_grid_1200,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.5,qode-theme-ver-30.6,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode-portfolio-single-template-7,wpb-js-composer js-comp-ver-7.7.2,vc_responsive

RD Kanaš

Návrh rodinného domu situovaného na svažitej juhozápadnej parcele pod lesom vychádza práve z jej daností – strmosti terénu a orientácie k svetovým stranám i dostupným výhľadom. V rámci parcely je dom umiestnený najbližšie k  jej severozápadnej hrane čím ponecháva maximum využiteľnej plochy na juhu, okrem iného pre terasu. Stavba na terén reaguje rozložením hmoty, ktorá utvára celistvé obytné podlažie „podložené“ servisnou / garážovou časťou, čiastočne zakopanou pod terénom. Hlavný obytný priestor je presvetlený od východu až po západ slnka pričom zároveň poskytuje atraktívne výhľady aj z naväzujúceho prekrytého balkónu.
Výraz domu je minimalistický, vyznávajúc čisté línie a jednoduchú formu, ktorá je starostlivo proporčne vyladená. Materiálové riešenie kombinuje hrubú svetlošedú omietku s drevenými rámami okien/dverí a bielym oplechovaním.

 

MIESTO
Kanaš (pri Prešove), Slovensko

KLIENT
súkromný investor

SPOLUPRÁCA
Ing. arch. Ondrej Palenčar

DÁTUM PROJEKTU
2018