Dům vína Strachotín
architekt, presov, ildza, architektura, navrh, interieru
1393
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-1393,bridge-core-3.2.0,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode_grid_1200,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.5,qode-theme-ver-30.6,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode-portfolio-single-template-7,wpb-js-composer js-comp-ver-7.7.2,vc_responsive

Dům vína Strachotín

Neobyčajné miesto, v ktorom sa malebným spôsobom stretávajú fenomén obrovskej zrkadliacej hladiny, fenomén všadeprítomného vinárstva a fenomén slnkom milovaných Pálavských vrchov. Pod týmito juhomoravskými masívmi niet inej obce, ktorá by disponovala tak nerušeným výhľadom na ne a zároveň sa nachádzala na hrane vodnej plochy. Súhra týchto faktorov predurčuje Strachotín k tomu, aby bol zaujímavým miestom, no predsa ostáva jeho vrodený potenciál nevyužitý.

Konkrétna stavebná náplň čiastočne vychádza z požiadaviek zastupiteľov obce, pričom voľbou miesta sa autor snaží s danou náplňou vyťažiť čo najviac z inherentných kvalít okolia. Dom má ambíciu rozšíriť pôsobnosť obce za jej aktuálnu hranu, ktorá zdanlivo existuje ďaleko za hrádzou. Stavba sa snaží prepojiť spomenuté hlavné kvality územia. Strachotín, ktorý sa zdá od vody svojou urbánnou štruktúrou odtrhnutý, prepojiť s vodou a Pálavou.

Hlavným cieľom práce je zvýšiť atraktivitu obce práve podporením a využitím spomenutej výnimočnosti miesta.

 

MIESTO
Strachotín – Jižní morava, Česko

TYP PROJEKTU
diplomový školský projekt

VEDÚCI PRÁCE
Ing. arch. David Mikulášek

DÁTUM PROJEKTU
2017