Obecný dom Starý Hrádok
architekt, presov, ildza, architektura, navrh, interieru
1453
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-1453,bridge-core-3.2.0,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode_grid_1200,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.5,qode-theme-ver-30.6,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode-portfolio-single-template-7,wpb-js-composer js-comp-ver-7.7.2,vc_responsive

Obecný dom Starý Hrádok

Zadaním obce bolo navrhnúť stavbu, ktorá by slúžila ako obecný úrad a zároveň obecný dom a umiestniť ju na podlhovastú parcelu, namiesto jestvujúcej stavby starého rodinného domu.
Na zadanie reagujeme vytvorením hmoty, ktorá je v prednej (južnej) časti tvorená znovu-vybudovaným objemom s valbovou strechou a do hĺbky pozemku pokračuje nižšou časťou so zázemím a následne hlavným, zvýšeným objemom samotnej sály.

V zmysle hľadania vhodného a miestu primeraného architektonického jazyka sme sa rozhodli pôvodnú stavbu (RD) „zachovať“ a pridaním súčasných prvkov a aplikovaním potrebných zásahov ju oživiť. Budova vhodne komunikuje svoj účel a pôsobí vážne, pričom si vo vzťahu k okolitej zástavbe zachováva pokoru.

Dôležitým momentom návrhu z urbanistického hľadiska je vytvorenie verejného priestoru medzi novostavbou a doterajšou budovou úradu. Na tento priestor priamo naväzuje navrhovaná sála ako aj stará budová (po nutných stavebných úpravách), čím vzniká plejáda možností využitia pre akcie rôzneho typu…

 

MIESTO
Starý Hrádok (Levice), Slovensko

KLIENT
Obec Starý Hrádok

DÁTUM PROJEKTU
2019

SPOLUPRÁCA
Ing. Rastislav Ildža