Kultúrne centrum Palace
architekt, presov, ildza, architektura, navrh, interieru
1691
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-1691,bridge-core-3.2.0,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode_grid_1200,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.5,qode-theme-ver-30.6,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode-portfolio-single-template-7,wpb-js-composer js-comp-ver-7.7.2,vc_responsive

Kultúrne centrum Palace

Mesto Nitra vyhlásilo verejnú anonymnú, jednokolovú, projektovú architektonickú súťaž návrhov ,,Kino Palace v Nitre“
Cieľom súťaže bolo nájsť najvhodnejšie riešenie pre využitie bývalého Kina Palace z rokov 1925 – 26 pre účely jeho novej náplne – multifunkčná sála so zázemím, kaviareň a priestor pre workshopy.

 

ANOTÁCIA
Budova bývalého kina Palace zaujíma dôležité miesto v centre mesta. Nánosy doby v podobe prístavby terasy, zanedbané zázemie a vstupné priestory a zablokovaná komunikácia s okolím však zabíjajú jej potenciál. Návrh sa snaží budovu maximálne otvoriť verejnosti, prepojiť ju s okolím a prilákať návštevníkov vďaka škále alternatívne deliteľných priestorov. Zároveň má na mysli architektonickú kvalitu pôvodného návrhu a snaží sa ju rešpektovať.

 

TYP ZÁKAZKY
otvorená jednokolová súťaž návrhov

MIESTO
Nitra, Slovensko

KLIENT
Mesto Nitra

DÁTUM PROJEKTU
2019

SPOLUPRÁCA
Ing. arch. Ondrej Palenčar, Ing. arch. Katka Mikuláková, Ing. arch. Adam Koten