Interiér RD Levice
lukas,ildza,architekt,presov
1746
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-1746,bridge-core-3.0.1,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode_grid_1200,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.5,qode-theme-ver-28.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive

Interiér RD Levice

Osobitý naturálny koncept pre záhradnú architektku

Tému návrhu pri hľadaní čo najvýstižnejšej reflexie jeho budúcich užívateľov jasne udala skutočnosť že klientka je záhradnou architektkou. Priestor je teda v rôznych obmenách naplnený množstvom zelene, vrátane stien zo stabilizovaného machu. Výrazným prvkom celého interiéru je schodisko ktoré konzolovito „vyrastá“ z machovej plochy.
Koncept naturálneho interiéru je v interiéri prepísaný taktiež použitím odlišných drevín pre jednotlivé miestnosti domu.

Jednou zo špecifických požiadaviek klientky bol pracovný kútik v rámci hlavného obytného priestoru, ktorý by nebol (ako obyčajne) orientovaný k stene, ale aby vznikol príjemný kút z ktorého sa však zachová výhľad do celého priestoru i záhrady.

V detských izbách sme navrhli hravý modulárny systém funkčnej steny, ktorá bude premenlivo v čase rásť s jej obyvateľmi. Výrazným prvkom je tiež široký posedový parapet s výhľadom do záhrady.

Kúpeľne využívajú kombináciu dvoch šedých odtieňov obkladu kamenného dekoru, pričom jeden z nich je kladený v podobe stromčeka. kombinácia je doplnená o výrazný akcent medených prvkov a machovej steny.

 

MIESTO
Levice – Slovensko

KLIENT
súkromný investor

DÁTUM PROJEKTU
2019

SPOLUPRÁCA
Ing. arch. Ondrej Palenčar

SÚVISIACE PROJEKTY
prejsť na návrh domu