Interiér bytu v Látkach
lukas,ildza,architekt,presov
1720
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-1720,bridge-core-3.0.1,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode_grid_1200,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.5,qode-theme-ver-28.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive

Interiér bytu v Látkach

Návrh a vizualizácia rekonštruovaného malého bytu v jednom z domov funkcionalistickej radovej zástavby. Projekt predstavoval výzvu skĺbiť požiadavky klienta na neobvykle stiesnenej ploche, šetril sa teda každý centimeter. Zároveň bolo nutné priestor navrhnúť s ohľadom na krivosti z minulosti domu. Stavba prešla značnými stavebnými zásahmi, no aj tak bolo nutné „maskovať“ nedokonalosti.

Súčasný minimalistický dizajn interiéru sa hrá jednak s geometrickým – zdanlivo náhodným – delením nábytkov a taktiež s početným využitím ník. Materiálovo sa ponáša v prírodných odtieňoch dubovej podlahy i nábytkov a obkladov, kontrastujúcich s bielou či tmavo-šedou.
Kúpeľne využívajú kombináciu dreva s dvomi opačnými odtieňmi tradičnej terrazzo dlažby/obkladu. Detská izba je navrhnutá netradične a hravo.

 

MIESTO
Látky, Slovensko

KLIENT
súkromný investor

DÁTUM PROJEKTU
2020