Frtus Winery – ubytovanie
architekt, presov, ildza, architektura, navrh, interieru
2581
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-2581,bridge-core-3.2.0,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode_grid_1200,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.5,qode-theme-ver-30.6,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode-portfolio-single-template-7,wpb-js-composer js-comp-ver-7.7.2,vc_responsive

Vinárstvo Rybník

Projekt rieši niekoľko rôznych funkcií v rámci areálu vinárstva: ubytovanie v chatkách, degustačnú reprezentatívnu budovu a hlavnú budovu samotnej výroby vína. Cieľom návrhu bolo čo najlepšie zapasovať  objekty do krajiny, preto sa chatky a degustácia netvária ako typické formy domov, ale skôr ako kamene rozsypané v teréne. Budova vinárstva je naopak pre svoju veľkosť utopená v terénnom zlome, ktorý využíva viacerými spôsobmi. Jednak si priestory susediace so zeminou lepšie zachovávajú vhodnú klímu, no zároveň objekt plynule svojou zelenou strechou naväzuje na okolitý terén a umožňuje tak plochu strechy využiť ako stage/pódium. Namiesto mohutného objektu je stavba reprezentovaná elegantnou a nenápadnou linkou v krajine, ktorá „podčiarkuje“ červené kamene (chatky a degu) umiestnené vyššie vo vinici.

Materiálové riešenie pozostáva z kortenového plechu na exponovaných častiach, a svetlého dreveného obkladu na krytých častiach objektov.

MIESTO
Rybník nad Hronom (okres Levice), Slovensko

KLIENT
súkromný investor

DÁTUM
2020-2022

SPOLUPRÁCA
Ing. arch. Ondrej Palenčar, Mgr. art. Marek Tkáčik, Ing. Rastislav Ildža